tel: 71 307 12 11, email: sekretariat@ckks.pl
    Newsletter
MEN

Kurs Trenera Personalnego

Terminy ruszające na 100%

02-17 marca 2024 Szczecin zapisz się

16-24 marca 2024 Kielce zapisz się

06-28 kwietnia 2024 Biała Podlaska zapisz się

Zobacz wszystkie terminy Galeria zdjęć Opinie absolwentów  Liczba absolwentów: 883

Czym jest Kurs Trenera Personalnego i co nam daje

Trener Personalny lub inaczej mówiąc Trener Osobisty to w ostatnich czasach jeden z najbardziej popularnych zawodów. Edukacja społeczna dociera do coraz większej liczby osób i zaczynamy dbać o własne zdrowie, wygląd i samopoczucie wplatając w program dnia aktywność ruchową. Niestety otyłość staje się powoli chorobą cywilizacyjną i zaczynamy szukać pomocy u specjalistów od zrzucania zbędnych kilogramów.

Dlaczego warto odbyć kurs trenera personalnego?


W ostatnich latach tego typu kursy stały się bardzo popularne z wiadomych przyczyn. Aby zdobyć zawód trenera personalnego wystarczy spełnić tylko trzy kryteria.
- ukończone 18 lat
- wykształcenie minimum średnie
- musimy odbyć kurs trenera personalnego

Podsumowując nie musimy zrobić zbyt wiele, a otwiera nam się olbrzymi wachlarz możliwości.
Uprawnienia zdobyte w CKKS umożliwią Państwu podjęcie pracy za granicą w zależności od wybranego kraju mogą się różnić wymagane dokumenty, legitymacje wydawane są również w języku angielskim.

Dla kogo kurs trenera?


Kurs trenera personalnego skierowany jest do wszystkich osób kochających sport (zwłaszcza sporty siłowe), które ukończyły 18 rok życia i posiadają już wykształcenie średnie.

Ważna rola Trenera Personalnego.

Nie musimy chyba nikogo przekonywać, że wypicie jakiegoś płynu czy zjedzenie tabletki nie pomoże nam w zwalczeniu nadwagi jeżeli nie zaczniemy odpowiednio ćwiczyć. W tym celu większość osób udaje się do wyspecjalizowanych trenerów personalnych w celu opracowania odpowiedniej diety i ćwiczeń indywidualnie dobranych do umiejętności i potrzeb klienta. W Polsce rynek pracy jest coraz mniejszy dlatego inwestowanie w siebie jest najlepszą drogą do sukcesu. Nasza placówka dobiera na wykładowców najlepszych Trenerów Personalnych, którzy na codzień zajmują się tylko pracą opartą na treningu osobistym z klientami. Udział w naszym kursie na Trenera Personalnego wzbogaci Was o wiedzę z anatomii, dietetyki oraz wszelkich form treningu dostępnych na świecie oraz uzbroi w szeroki wachlarz ćwiczeń, które wykorzystacie do pracy z klientem.

Uprawnienia trenera personalnego.

Musimy jasno powiedzieć, że aby pozostać pełnoprawnym trenerem personalnym powinniśmy posiadać legitymację instruktora fitness bądź instruktora kulturystyki. Kurs trenera personalnego jest rozszerzeniem kursów instruktorskich. Zdobyte u nas uprawnienia są również uprawnieniami międzynarodowymi, które mogą być honorowane w krajach Unii Euopejskiej.

Możliwość kontynuacji kursu poprzez uczestnictwo w szkoleniach uzupełniających. CKKS rekomenduje jako rozbudowaną formę Kursu Trenera Personalnego udział w szkoleniu Sprzedaż i Komunikacja w Treningu Personalnym
https://ckks.pl/kurs/sprzedaz-i-komunikacja-w-treningu-personalnym

Dla Absolwentów Kursu Trenera Personalnego CKKS - cena szkolenia to 290zł

Struktura kursu trenera personalnego.

Kurs na trenera osobistego prowadzimy w dwóch formach : w formie tygodniowej i w formie weekendowej. Obie nie różnią się w ilości 80 godzin akademickich. Ustawowo osoba podchodząca do kursu może posiadać nieobecność w wymiarze 1/5 ilości godzin całego kursu. CKKS jako Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli dąży do tego by tych nieobecności było jak najmniej. Zależy nam by nasi Kursanci ukończyli kurs z pełną wiedzą. W cenie kursu jest również przygotowanie przedmedyczne. Można powiedzieć, że oferujemy dwa kursy w jednym i oszczędzamy Kursantom 120zł ( Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej )
Czy za kurs trenera personalnego otrzymam Fakturę VAT? Oczywiście wystawiamy Fakturę VAT, lecz jest to FV 0%. Prosimy tylko o wcześniejszą informację. Dlaczego kurs trenera personalnego powinienem zrobić właśnie u was? Odpowiedź jest bardzo prosta. CKKS posiada statut Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli i wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Dodatkowo naszą pracę nadzorują: Urząd Marszałkowski i Kuratorium Oświaty, co jest dla Państwa gwarantem dobrego i profesjonalnego szkolenia. Czy kwotę za kurs trenera personalnego można rozłożyć na raty ? Oczywiście istnieje taka możliwość. Tego typu sytuacje rozpatrujemy indywidualnie, zdając sobie sprawę z różnych przypadków losowych, a nam zależy na edukacji. Czy uprawnienia wydawane przez CKKS są honorowane za granicą? Uprawnienia mogą być honorowane w krajach Unii Europejskiej, uwarunkowane jest to od kraju. Czy istnieje możliwość zaproponowania innego terminu kursu trenera? Oczywiście istnieje taka możliwość, jesteśmy elastyczną placówką dbającą o odpowiednią edukację, dobro i wygodę naszych Kursantów. Czy poprawki egzaminu na trenera personalnego są płatne? Wszystkie poprawki egzaminów w naszej placówce są bezpłatne. Ile osób maksymalnie może zapisać się na kurs trenera? Staramy się aby grupy szkoleniowe były jak najmniejsze, ponieważ im mniejsza grupa tym lepsza edukacja. W przypadku trenera personalnego przyjęliśmy maksymalną ilość 16 kursantów. Przez kogo pisany jest harmonogram kursu na trenera personalnego? Harmonogram zajęć kursu trenera personalnego pisany jest przez instruktora z wieloletnim doświadczeniem i zawsze musi zostać zatwierdzony przez dyrektora CKKS.
CKKS 1590zł
Plastikowa legitymacja trenerska.  
Małe grupy szkoleniowe (maksymalnie 16 osób).  
Bezpłatne egzaminy i poprawki.  
Możliwość bezpłatnego powtórzenia całego kursu.  
Wykwalifikowana kadra wykładowców i absolwentów AWF.  
Wpis do Rejestru Placówek Oświatowych. (Nr RSPO 126872)  
Akredytacja Kuratorium Oświaty. (Nr 43/2019)  
Nadzór Urzędu Marszałkowskiego. (Nr 3/2015)  
Wpis do RIS (Rejestr Instytucji Szkoleniowych). Nr 2.02/00078/2015)  
Możliwość ukończenia kursu w trybie indywidualnym lub w zamkniętej grupie w wybranym terminie w cenie od 2500zł do 6500zł  
Profesjonalna kadra szkoleniowa.


Kurs trenera personalnego w naszej placówce prowadzony jest przez profesjonalistów w swojej dziedzinie, których wykształcenie jest powiązane ze sportem. Wykładowcami w CKKS są absolwenci szkół wyższych takich jak np. AWF. Instruktorzy CKKS posiadają świetną aparycję, która ułatwia im kontakt z ludźmi, a co za tym idzie łatwiej im przekazywać istotną wiedzę. Nasi wykładowcy kładą duży nacisk na metodykę prowadzenia zajęć, ponieważ kursanci muszą dowiedzieć się jak nauczać.

Przebieg Kursu Trenera Personalnego.


Kurs na trenera personalnego obejmuje w sumie 60 godzin akademickich ćwiczeń, wykładów i hospitacji. Kurs kończy się egzaminem. Po zdaniu egzaminu i złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów kursant w ciągu 20 dni roboczych otrzymuje Certyfikat i legitymację plasikową wg wzoru CKKS. Dodatkowo jest możliwość wydania legitymacji w formie książeczki papierowej - opłata 50zł.

CKKS - legitymacja trenera personalnego
Szczegółowy opis placówki wydającej uprawnienia znajduje się w zakładce O nas

Cena kursu: 1590 zł brutto od osoby
Zapisując się grupowo otrzymuje się zniżkę.
Szczegóły telefonicznie lub mailowo.
Ilość kursantów: max 16 osób.

Ramowy program kursu Trenera Personalnego:


Ramowy program kursu trenera personalnego został napisany przez specjalistów w swojej dziedzinie. Nasza kadra szkoleniowa składa się tylko i wyłącznie z profesjonalistów w swoich dziedzinach co sprawia, że nasz program nauczania jest unikatowy i zoptymalizowany do potrzeb naszych Kursantów.

Teoria:

 • Podstawy anatomii (  układ ruchu bierny i czynny  ).
 • Anatomia funkcjonalna oraz sposoby aktywizacji i rozluźniania mięśni.
 • Wpływ wysiłku fizycznego na organizm człowieka i na jego funkcjonowanie.
 • Teoria i podstawy treningu siłowego i funkcjonalnego.
 • Zasady doboru ćwiczeń i intensywności treningu w zależności od wieku i jednostki chorobowej.
 • Obecne trendy treningu funkcjonalnego (  CROSSTAŚMY , KETLE ).
 • Żywienie, dieta i suplementacja.
 • Działanie marketingowe, promocja osobista i pozyskiwanie klientów.
 • Założenie własnej działalności i utrzymanie się na rynku.


Praktyka:

 • Prawidłowa rozgrzewka dostosowana do rodzaju i intensywności treningu.
 • Trening siłowy na każdą grupę mięśniową.
 • Ćwiczenia w pozycjach izolowanych.
 • Wyrzeźbienie ciała i trening kulturystyczny.
 • Nowoczesne trendy i formy treningu funkcjonalnego.
 • Ćwiczenia z wykorzystaniem KETLA i TAŚM.
 • Prowadzenie przykładowych treningów przez kursantów.
 • Stretching i relaksacja mięśni po treningu.

UWAGA: Możliwość kontynuacji kursu poprzez uczestnictwo w szkoleniach uzupełniających. CKKS rekomenduje jako rozbudowaną formę Kursu Trenera Personalnego udział w szkoleniu Sprzedaż i Komunikacja w Treningu Personalnym

https://ckks.pl/kurs/sprzedaz-i-komunikacja-w-treningu-personalnym

Dla Absolwentów Kursu Trenera Personalnego CKKS - cena szkolenia to 600zł

Powyższy opis i program ma charakter poglądowy i może zostać zmieniony w zależności od warunków organizacyjnych i osoby prowadzącej zajęcia.
Terminy kursów

Poniżej przedstawiamy aktualny terminarz w poszczególnych miastach.
Jeżeli podane powyżej terminy na "Kurs Trenera Personalnego" nie odpowiadają Państwu,
możemy utworzyć termin specjalnie dla Państwa. W tym celu prosimy o kontakt przez formularz "Zaproponuj termin".
 Zaproponuj termin Ważne informacje i kwestionariusz osobowy do pobrania

Zobacz zdjęcia z naszych kursów

Kurs Trenera Personalnego Białystok

Kurs Trenera Personalnego Kraków

Kurs Trenera Personalnego Warszawa

Kurs Trenera Personalnego Wrocław

Kurs Trenera Personalnego Biała Podlaska

Kurs Trenera Personalnego Kielce

Kurs Trenera Personalnego Biała Podlaska

Kurs Trenera Personalnego Biała Podlaska

Kurs Trenera Personalnego Szczecin

Przeczytaj opinie naszych absolwentów

ocena: 4.8 / §5
Ania, Wrocław
ogromna wiedza
ocena: 4.8 / §5
Krzysztof, Kielce
Dużo pozytywnej energii, solidna dawka wiedzy oraz nowoczesna siłownia. Nic dodać nic ująć. Godna polecenia placówka.
ocena: 4.6 / §5
Nicole, Rybnik
Duża wiedza, profesjonalizm oraz bardzo dobrze wyposażona siłownia.
ocena: 4.6 / §5
Martyna, Łódź
Idealny kurs kładący nacisk na to co najważniejsze czyli metodykę nauczania. Kadra kompetentna i profesjonalna. Pracownicy z obsługi uprzejmi i chętni do pomocy. Brawo!
ocena: 4.6 / §5
Łukasz, Katowice
Kurs przeprowadzony w profesjonalny sposób. Dużo o dietetyce i co najważniejsze metodyce nauczania. Sporo informacji o doborze ćwiczeń pod konkretne grupy wiekowe. Placówka jest godna polecenia!
ocena: 4.8 / §5
Maja, Częstochowa
Profesjonalizm-to wyróżnia ten kurs i osobę prowadzącą. Pan Artur posiada dużą wiedzę, jest bardzo wymagający i dokładny. Wykazał ogromne umiejętności i dokładnie omówił wszystkie ćwiczenia. Jestem bardzo zadowolona.
ocena: 4.2 / §5
Klaudia, Kielce
Kurs prowadzony przez Pana Przemka o bardzo dużym doświadczeniu, posiadający ogrom wiedzy, w świetny sposób nam ją przekazał. Wszystko na bardzo wysokim poziomie. Polecam placówkę i prowadzącego. Chętnie wybiorę się na kolejny kurs, który on prowadzi.
ocena: 4.8 / §5
Krystian, Zduńska Wola
Cieszę się, że miałem możliwość rozwoju zawodowego wśród profesjonalisty i w fajnej atmosferze. Pozdrawiam
ocena: 5 / §5
Magdalena, Łódź
Pan Łukasz, człowiek dla którego sport jest wielka pasją, świetnie przekazana wiedza, mnóstwo pozytywnej energii podczas kursu
ocena: 4.4 / §5
Aleksandra, Terespol
Kompetentny prowadzący z ogromną wiedzą i pasją.
ocena: 5 / §5
Alicja, Nidzica
Pełen profesjonalizm, dużo wiedzy przekazanej kursantom w rzetelny sposób, treningi bardzo wymagające i zarazem przekazujące dużo informacji na temat sprawności i technik wykorzystania ćwiczeń. Polecam
ocena: 4.8 / §5
Monika, Biała Podlaska
Prowadzący potrafi przekazać wiedzę jak i potrafi odpowiadać na zadawane mu pytania
ocena: 4.8 / §5
Jarosław, Biała Podlaska
Wszystko super, bardzo dużo wiedzy
ocena: 4.8 / §5
Kacper, Kraków
Szkoleniowcy posiadają naprawdę dużą wiedzę teoretyczną, jak również i praktyczną.
ocena: 4.4 / §5
Mateusz, Kraków
dużo praktycznej wiedzy, dobre podejście do uczestników. Podobało mi się
ocena: 5 / §5
Jarosław, Lublin
super atmosfera i pełen profesjonalizm
ocena: 5 / §5
Grzegorz, Przecław
Prowadzony kurs jasno i szczegółowo przekazywał informacje. Wyczerpująco odpowiadał na zadane putania. Wprowadzał luźną i przyjazną atmosferę w trakcie kursu. Prowadzący słuchał kursantów z zainteresowaniem.
ocena: 4.8 / §5
Dominika, Kołobrzeg
Osoba prowadząca miała ogromna wiedze, którą starała się nam przekazac abysmy poradzili sobie w kazdej sytuacji. Uważam rownież ze byl on bardzo wspierający i chciał abyśmy czerpali z tego przyjemność . Z chęcia powtórzyłabym tą przygode :)
Obsługa Klientów i Kursów
sekretariat@ckks.pl
tel. 71 307 12 11
tel. 733 330 303
 
Zaświadczenia i Marketing
zaswiadczenia@ckks.pl
marketing@ckks.pl
tel. 83 307 01 70
 • Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego
  "Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm"
  udzieloną przez PFR S.A.

  Wszytkie prawa zastrzeżonie.
  Copyright © 2014 r. “CKKS” Kopiowanie bez zgody właściciela serwisu surowo zabronione. Strona korzysta z plików Cookie, przebywając tutaj akceptujesz to, więcej w regulaminie.