tel: 71 307 12 11, email: sekretariat@ckks.pl
    Newsletter
MEN

Kurs Trenera Przygotowania Motorycznego

Terminy ruszające na 100%

23-31 lipca 2024 Biała Podlaska zapisz się

23-31 lipca 2024 LIVE - forma zdalna zapisz się

Zobacz wszystkie terminy Galeria zdjęć Opinie absolwentów  Liczba absolwentów: 283

Czym jest Trening Przygotowania Motorycznego?


Nie ulega wątpliwości, iż przygotowanie motoryczne odgrywa kluczową rolę w każdej dyscyplinie sportowej. Stanowi bazę i fundament do osiągania wielkich wyników sportowych. Nowatorskie podejście do przygotowania motorycznego w sporcie otwiera przed współczesnym sportowcem wiele możliwości, pozwalając wspiąć się na wyżyny w rywalizacji sportowej. Nie jest tajemnicą, że odpowiedni program kształtowania motorycznego, zaplanowany i systematycznie wdrażany już od najmłodszych lat korzystnie wpływa na jakość ruchu sportowca, co z kolei wiąże się między innymi z zapobieganiem potencjalnym urazom, a także rozwijanie zdolności motorycznych takich jak (szybkość, siła, moc);

Dlaczego warto zrobić kurs trenera przygotowania motorycznego?


Potrzeba wdrażania odpowiedniego dla konkretnej dyscypliny sportowej treningu motorycznego jest oczywista, niestety na rynku brakuje zarówno odpowiednich kursów, a co się z tym wiąże wykwalifikowanych fachowców w tej dziedzinie.

To właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Państwa kurs Trenera Przygotowania Motorycznego. Na którym poznasz zarówno teoretyczne podstawy treningu motorycznego jak również praktyczne rozwiązania konkretnych sytuacji. Program kursu jest zbudowany jest tak, iż treści teoretyczne są jak najbardziej zbieżne z praktyczną wiedzą, którą będziesz mógł wykorzystać w swojej pracy. Kończąc nasz kurs będziesz gotowy do tego, aby samodzielnie planować i prowadzić treningi motoryczne dla sportowców w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania.

Do kogo skierowany jest kurs Trenera Przygotowania Motorycznego?


Kurs Trenera Przygotowania Motorycznego adresowany jest do osób, które gotowe są na olbrzymią dawkę przydatnych, konkretnych i praktycznych informacji, które mogą okazać się niezbędne w pracy ze sportowcami.

Kto może zrobić kurs trenera?


Aby zdobyć zawód Trenera Przygotowania Motorycznego wystarczy spełnić tylko trzy kryteria:
- ukończone 18 lat
- wykształcenie minimum średnie
- musimy odbyć kurs na Trenera Przygotowania Motorycznego

Rola Trenera Przygotowania Motorycznego.


Znaczący wzrost wymogów stawianych współczesnym sportowcom, powoduje, że zarówno trenerzy jak i zawodnicy muszą spotykać się z wyzwaniami, które dotąd wydawały się być nieosiągalne. Realizacja ich jest możliwa dzięki zastosowaniu odpowiednich i innowacyjnych metod, opartych na najnowszych doniesieniach ze świata nauki. Przygotowanie motoryczne stanowi fundament każdej dyscypliny sportowej, a także jest kluczowym elementem decydującym o wyniku sportowym. Wiadomości z zakresu treningu motorycznego są niezwykle obszerne, a każdy profesjonalny klub sportowy potrzebuje fachowca w tej dziedzinie. Niestety liczba specjalistów z zakresu treningu motorycznego jest znikoma. Rola trenera przygotowania motorycznego w procesie dochodzenia do wysokiej formy sportowej zawodnika bądź całej drużyny jest wręcz nieoceniona. Mianowicie, jest on odpowiedzialny, zarówno za diagnozę motoryczności podstawowej i ukierunkowanej, wykorzystując przy tym znane sobie metody. Planowanie periodyzacji całego procesu przygotowania zawodnika do wysiłku, biorąc pod uwagę charakterystyczne wymogi dyscypliny. Trener przygotowania motorycznego odpowiedzialny jest również za prewencję urazów swoich podopiecznych, pracując z nimi indywidualnie i grupowo, kształtowanie cech motorycznych (takich jak siła, szybkość, wytrzymałość). Niezwykle ważna w procesie treningowym zawodnika na każdym poziomie zaawansowania i w każdym wieku, jest Indywidualizacja programu treningowego, zarówno dla konkretnej dyscypliny, pozycji na boisku, zadań taktycznych. Kluczem do osiągnięcia najwyższej formy sportowej jest integracja tychże działań z założeniami i taktyką pierwszego trenera.
Bartosz Kapuściński | 10.06.2016
Bardzo przydatny kurs. Rewelacyjne podejście do tematu Prowadzącego. Polecam każdemu!
Aneta Bączyńska | 5.05.2016
Po tym kursie wiem jak przygotować swoje drużyny do sezonów! Rewelacja!
Łukasz Dyl | 27.05.2016
Pan Mateusz otworzył mi oczy jeśli chodzi o przygotowanie motoryczne. Polecam bardzo!
Kacper Podbielski | 17.05.2016
Ogrom wiedzy przydatnej w pracy! Warto!
Krzysiek Kobus | 4.06.2016
Ja jestem mega zadowolony!
Grzegorz Łopuszyński | 15.06.2016
Ciężko o taki kurs w Polsce! Fajnie, że CKKS to zorganizował!
Marcelina Popko | 22.05.2016
Wspaniały kurs!
Paweł Koszyk | 12.06.2016
Polecam wszystkim konkretnym Trenerom.
Jerzy Kosior | 29.05.2016
Poprosili o opinię więc z czystym sumieniem polecam ten kurs!
Rafał Byś | 9.06.2016
W końcu ktoś pomyślał o takim kursie!
Kamila Boniek | 11.06.2016
Ogromna dawka wiedzy ze strony Mateusza. Krótki ale bardzo treściwy kurs.
Czy za kurs trenera przygotowania motorycznego otrzymam Fakturę? Oczywiście wystawiamy Fakturę VAT, lecz jest to FV 0%. Prosimy tylko o wcześniejszą informację. Czy kurs trenera przygotowania motorycznego oprócz wiedzy teoretycznej uczyni mnie gotowym do podjęcia pracy w profesjonalnym klubie sportowym? Niewątpliwie tak. Podczas kursu każdy uczestnik poza olbrzymim zakresem wiedzy teoretycznej, zostanie obdarzony dużą dawką praktycznych rozwiązań, które pozwolą mu samodzielnie planować (układać roczne plany oraz poszczególne mikrocykle i jednostki treningowe), planować intensywność, objętość treningową, a w końcu dobierać odpowiednie do wyznaczonych celów ćwiczenia Dlaczego kurs trenera przygotowania motorycznego zrobić właśnie u was? Odpowiedź jest bardzo prosta. CKKS posiada statut Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli i wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Dodatkowo naszą pracę nadzorują: Urząd Marszałkowski i Kuratorium Oświaty, co jest dla Państwa gwarantem dobrego i profesjonalnego szkolenia. Ponadto kurs prowadzony jest przez wykwalifikowanego trenera z doświadczeniem w pracy ze sportowcami w różnym wieku i różnym poziomie zaawansowania. Czy kwotę za kurs trenera przygotowania motorycznego można rozłożyć na raty ? Oczywiście istnieje taka możliwość. Tego typu sytuacje rozpatrujemy indywidualnie, zdając sobie sprawę z różnych przypadków losowych, a nam zależy na edukacji. Czy uprawnienia wydawane przez CKKS są honorowane za granicą? Uprawnienia mogą być honorowane w krajach Unii Europejskiej, uwarunkowane jest to od kraju. Czy istnieje możliwość zaproponowania innego terminu kursu trenera? Oczywiście istnieje taka możliwość, jesteśmy elastyczną placówką dbającą o odpowiednią edukację, dobro i wygodę naszych Kursantów. Czy poprawki egzaminu na Trenera Przygotowania Motorycznego są płatne? Wszystkie poprawki egzaminów w naszej placówce są bezpłatne. Ile osób maksymalnie może zapisać się na kurs trenera? Staramy się aby grupy szkoleniowe były jak najmniejsze, ponieważ im mniejsza grupa tym lepsza edukacja. W przypadku trenera personalnego przyjęliśmy maksymalną ilość 16 kursantów. Przez kogo pisany jest program kursu trenera przygotowania motorycznego? Program kursu trenera przygotowania motorycznego pisany jest przez trenera z wieloletnim doświadczeniem i zawsze musi zostać zatwierdzony przez dyrektora CKKS. W jakich terminach organizują Państwo kursy? Czy to, co podano na stronie jest aktualne? Oczywiście terminy kursów przedstawione na stronie są aktualne, jednocześnie jesteśmy elastyczni i istnieje możliwość zmiany terminu danego kursu bądź stworzenie nowego bezpośrednio pod daną grupę kursantów. Czy mają Państwo jakiekolwiek kryteria doboru kursantów? Czy niezależnie kto się zgłosi, jest na kurs zapisywany? Staramy się umożliwiać rozwój osobisty wszystkim chętnym. Jednak przeszkodami mogą być wymogi ustawowe, które mówią że kursant musi mieć ukończone 18 lat i posiadać minimum średnie wykształcenie.
CKKS 1590zł
Plastikowa legitymacja trenerska.  
Małe grupy szkoleniowe (maksymalnie 16 osób).  
Bezpłatne egzaminy i poprawki.  
Możliwość bezpłatnego powtórzenia całego kursu.  
Wykwalifikowana kadra wykładowców i absolwentów AWF.  
Wpis do Rejestru Placówek Oświatowych. (Nr RSPO 126872)  
Nadzór Kuratorium Oświaty.  
Nadzór Urzędu Marszałkowskiego. (Nr 3/2015)  
Wpis do RIS (Rejestr Instytucji Szkoleniowych). Nr 2.02/00078/2015)  
Możliwość ukończenia kursu w trybie indywidualnym lub w zamkniętej grupie w wybranym terminie w cenie od 2500zł do 6500zł  

 

Przebieg Kursu na Trenera Przygotowania Motorycznego.


Kurs na trenera przygotowania motorycznego obejmuje w sumie 90 godzin akademickich ćwiczeń, wykładów i hospitacji. W ostatnim dniu kursu uczestnicy zdają egzamin przed komisją CKKS. Kurs kończy się egzaminem. Po zdaniu egzaminu i złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów kursant w ciągu 20 dni roboczych otrzymuje Certyfikat i legitymację plasikową wg wzoru CKKS. Dodatkowo jest możliwość wydania legitymacji w formie książeczki papierowej - opłata 50zł.

CKKS - legitymacja trenera personalnego
Szczegółowy opis placówki wydającej uprawnienia znajduje się w zakładce O nas

Cena kursu: 1890zł / brutto od osoby
Zapisując się grupowo otrzymuje się zniżkę.
Szczegóły telefonicznie lub mailowo.
Ilość kursantów: max 16 osób.


Ramowy program kursu na Trenera Przygotowania Motorycznego:


Ramowy program kursu trenera przygotowania motorycznego został stworzony przez specjalistów w tej dziedzinie. Kadra szkoleniowa CKKS składa się tylko i wyłącznie z praktyków, którzy pracują w klubach sportowych z zawodnikami, co sprawia że nasz program nauczania jest unikatowy i zoptymalizowany do potrzeb naszych Kursantów.

* Diagnoza:

 • - ocena jakościowa motoryczności podstawowej (mobilność, stabilność)
 • - ocena ilościowa motoryczności ukierunkowanej (siła, szybkość, wytrzymałość, moc)

* Model długofalowego rozwoju sportowca
* Analiza wymagań charakterystycznych, konkretnych dyscyplin sportowych
* Rozgrzewka:

 • - elementy składowe rozgrzewki
 • - korzyści płynące z nowoczesnego podejścia do rozgrzewki jako elementu przygotowania ruchowego

* Motoryczność podstawowa:

 • - mobilność - techniki mobilizacyjne
 • - stabilność - stabilizacja i wzorce ustawienia ciała

* Motoryczność ukierunkowana:

 • - szybkość (determinanty i kształtowanie) - przyspieszenie, szybkość maksymalna, zmiana kierunku
 • - siła - nowoczesne podejście do treningu siłowego; klasyfikacja wzorców ruchowych; siła ogólna, siła maksymalna, hipertrofia, wytrzymałość siłowa, moc

* Rozwijanie systemów energetycznych
* Plyometria
* Technika poruszania się
* Trening motoryczny jako prewencja urazów
* Regeneracja
* Periodyzacja treningu motorycznego:

 • - roczny plan treningowy
 • - cykle treningowe (mikrocykl, makrocykl)
 • - periodyzacja poszczególnych zdolności motorycznych
Powyższy opis i program ma charakter poglądowy i może zostać zmieniony w zależności od warunków organizacyjnych i osoby prowadzącej zajęcia.
Terminy kursów

Poniżej przedstawiamy aktualny terminarz w poszczególnych miastach.
Jeżeli podane powyżej terminy na "Kurs Trenera Przygotowania Motorycznego" nie odpowiadają Państwu,
możemy utworzyć termin specjalnie dla Państwa. W tym celu prosimy o kontakt przez formularz "Zaproponuj termin".
 Zaproponuj termin Ważne informacje i kwestionariusz osobowy do pobrania

Zobacz zdjęcia z kursu "Kurs Trenera Przygotowania Motorycznego"

Wrocław
2019-04-06

Kraków
2019-08-26

Przeczytaj opinie naszych absolwentów

ocena: 4.2 / 5
Kraków, 2019-11-09
Naprawdę solidna placówka. Świetny kontakt z pracownikami, którzy zawsze są aktywni. Kurs w pełni profesjonalny, na wysokim poziomie, kładący nacisk na metodykę. Mam nadzieję, że dzięki uprawnieniom uzyskam w swojej pracy nowych podopiecznych.
ocena: 4.6 / 5
Kraków, 2019-11-09
Trener to profesjonalista, z ogromną wiedzą i umiejętnościami przekazania jej. Indywidualne podejście do kursantów, małe grupy dzięki czemu pracuje się sprawnie i solidnie. Nie mam zastrzeżeń. Polecam.
ocena: 4.6 / 5
Wrocław, 2019-06-10
Dużo energii i praktyki. Dzięki Wam poszerzyłem znacznie swoją wiedzę o nowe umiejętności. Szczegółowo rozbity trening przygotowania motorycznego na odpowiednie działy. Pełen profesjonalizm!
ocena: 4.6 / 5
Wrocław, 2019-06-10
Wartościowy kurs, pełny pozytywnych emocji, dużo konkretnych ćwiczeń i dobrze wyposażona siłownia. Wykładowca energiczny z indywidualnym podejściem do uczestnika. Chętnie skorzystam z kolejnej z ofert CKKS.
ocena: 4.2 / 5
Kraków, 2019-04-08
Godny polecenia kurs. Przystępnie przekazana wiedza na wysokim poziomie. Sprawnie i konkretnie zorganizowany.
Obsługa Klientów i Kursów
sekretariat@ckks.pl
tel. 71 307 12 11
tel. 733 330 303
 
Zaświadczenia i Marketing
zaswiadczenia@ckks.pl
marketing@ckks.pl
tel. 83 307 01 70
 • Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego
  "Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm"
  udzieloną przez PFR S.A.

  Wszytkie prawa zastrzeżonie.
  Copyright © 2014 r. “CKKS” Kopiowanie bez zgody właściciela serwisu surowo zabronione. Strona korzysta z plików Cookie, przebywając tutaj akceptujesz to, więcej w regulaminie.