tel: 71 307 12 11, email: sekretariat@ckks.pl
    Newsletter
MEN

Kurs Trenera Kalisteniki i Street Workout

Zobacz wszystkie terminy Galeria zdjęć Opinie absolwentów  Liczba absolwentów: 121

Kalistenika - Kalisteniką nazywamy każdą aktywność fizyczną, która opiera się na treningu siłowym, w którym wykorzystywana jest masa własnego ciała (np. pompki, brzuszki, przysiady, podciąganie). Forma takich treningów staje się coraz bardziej popularna wśród osób w różnym wieku, w różnym poziomie zaawansowania. Trening kalisteniczny charakteryzuje się tym, że można zrobić go dosłownie wszędzie. Różnorodność oraz poziom trudności wykonywanych ćwiczeń można dobrać do stopnia wytrenowania każdej pojedynczej jednostki. Uprawianie kalisteniki charakteryzuje się niską kontuzjogennością, która dodatkowo przemawia za tą aktywnością fizyczną.
Street Workout (trening uliczny) - aktywność fizyczna, w której wykorzystywane są elementy zabudowy miejskiej lub szczególnie do tego przystosowane parki. Ćwiczenia opierają się głównie o ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru swojego ciała, które często znajduje dodatkową funkcję jako trening siłowy np w sportach walki. Poza ćwiczeniami, które określa się jako bazę treningu street workout (np. pompki, dipy, podciągnięcia), wyróżniamy również wiele ćwiczeń gimnastycznych: np. planche, front lever, back lever. Ponadto od 2011 roku rozgrywane są mistrzostwa świata w Street Workoucie, mistrzostwa Polski są organizowane od 2016 roku.

Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom naszych kursantów oraz biorąc pod uwagę rzeczywistość w jakiej przyszło nam pracować, przygotowaliśmy nowy HYBRYDOWY system szkolenia dla przyszłych trenerów i trenerek. 

Kurs trenerski podzielony jest na 2 zjazdy weekendowe dające łącznie 41 godzin szkolenia, zjazd pierwszy w formie ONLINE (aplikacja zoom.us) i zjazd drugi w formie STACJONARNEJ.

Do kogo skierowany jest kurs trenerski:

Kurs trenerski o specjalizacji Kalistenika i Street Workout skierowany jest do trenerów, którzy chcą poszerzyć swój warsztat o nowoczesną formę zajęć z wykorzystaniem masy własnego ciała. Zapraszamy instruktorów sportu oraz rekreacji ruchowej pragnących udoskonalić swój warsztat metodyczny oraz poznać nowe formy treningu funkcjonalnego. Szkolimy profesjonalną kadrę, która poradzi sobie w każdych warunkach ze zróżnicowanym klientem.

Szkolenie trenerskie prowadzone przez CKKS we współpracy z Ghetto Workout Poland to świetna baza dla osoby, która interesuje się street workoutem, wiąże przyszłość z prowadzeniem zajęć o takiej właśnie specyfice, bądź planuje pogłębić swoją obecną wiedzę na ten temat. Na kursie znalazło się wiele informacji, nie tylko o pracy z grupą, ale również o tworzeniu scenariuszy zajęć jak i o prawidłowym podejściu instruktora do zajęć. Zarówno teoria, jak i praktyka skupia się na konkretnych sytuacjach które napotkacie w przyszłej pracy zawodowej. Wiedza zdobyta na kursie jest sprawdzona a przekazywane informacje to kilkanaście lat doświadczenia w prowadzeniu zajęć przez naszych wykładowców.

Cel szkolenia/kursu:

Po ukończeniu szkolenia będziesz potrafił poprowadzić grupy ćwiczących oraz stworzyć swoje własne. Zdobędziesz także najlepszy warsztat w tym zakresie do prowadzenia zajęć personalnych. Poszerzysz swój warsztat o nową formę treningu siłowego. Pozyskasz kompetencje z zakresu pracy i obsługi klienta fitness. Dzięki współpracy z Ghetto Workout Poland zbudujesz mocną markę trenera.

Budowa kursu trenerskiego:

Kurs trenerski podzielony jest na 2 zjazdy weekendowe dające łącznie 41 godzin szkolenia:

 • 2 dni pracy zdalnej z domu
 • 2 dniowy zjazd w Warszawie

Kalistenika to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportów siłowo - kondycyjnych dlatego program kursu trenera Kalisteniki i Street Workout także przeszedł pełną renowację. Zastąpiliśmy niektóre tematy nowymi, które mocno zaznaczyły się w świecie treningu w ciągu ostatnich lat. Skupimy się jak zwykle na praktyce oraz procesie dydaktycznym tak aby nowi kandydaci na trenerów mogli z marszu wejść do zawodu i podjąć pracę w wymarzonym zawodzie trenera/ki kalisteniki i street workout.

Podczas 2 pierwszych dni szkolenia zajmiemy się zagadnieniami, które możemy w skuteczny i klarowny sposób przedstawić z poziomu monitora komputera.

Nasze doświadczenie w prowadzeniu spotkań online - od rozpoczęcia lockdownu zrealizowaliśmy już kilkuset godzin treningów, szkoleń oraz webinarów - pozwala nam na przeprowadzenie skutecznej edukacji zdalnej.

Materiały dla uczestników: Uczestnicy dostaną niezbędne materiały do pracy zdalnej jak i do spotkań z wykładowcami na żywo. 

Materiały zostały ponadto uzupełnione o informacje dodatkowe, które pomogą wam rozwikłać zagadnienia, z którymi trenerzy spotykają się codziennej aktywności zawodowej.

Drugi weekend szkolenia przeprowadzony w Warszawie oprze się głównie na technice treningu, metodach i zasadach prawidłowego prowadzenia zajęć. Nasze szkolenie skupia się mocno także na umiejętnościach miękkich trenerów co jest niezbędne w codziennej pracy z klientami. 

Test sprawdzający oraz egzamin końcowy będące warunkiem ukończenia kursu zostaną przeprowadzone przy okazji zjazdu na żywo.

 

Ramowy program

- program będziemy szczegółowo rozpisywać w harmonogramach przed startem kursu, poniżej przedstawiamy ramowy program całgo kursu trenerskiego.

Podstawy Kalisteniki i Street Workout

Teoria

 • Street Workout jako rekreacja ruchowa
 • Charakterystyka klienta
 • Cechy motoryczne
 • Zasady budowania jednostki treningowej
 • Czynności trenera
 • Wybrane elementy fizjologii wysiłku
 • Metodyka treningu w kalistenice
 • Case studies

Praktyka

 • Metody rozgrzewki
 • Organizacja treningu
 • Podstawowe ćwiczenia
 • Case studies

Kurs Trenera Kalisteniki i Street Workout

Teoria

 • Street Workout jako produkt w otoczeniu konkurencyjnym
 • Cechy treningu idealnego
 • Anatomia funkcjonalna
 • Budowanie i organizacja treningu personalnego
 • Umiejętności miękkie
 • Motywacja
 • Testy, diagnoza, wywiad - wybrane zagadnienia
 • Programowanie pracy z klientem/case studies
 • Tipy dla trenera
 • Praca nad konspektami
 • Budowanie setów, parametry zmienne
 • Networking
 • Egzamin teoretyczny

Praktyka

 • Powtórka ćwiczeń podstawowych
 • Encyklopedia zaawansowanych ćwiczeń kalistenicznych (technika, progresja, nauczanie)
 • Rozwinięcie encyklopedii ćwiczeń
 • Prewencja urazów
 • Korekta nieprawidłowych nawyków ruchowych i nabytych wad
 • Specjalistyczny trening personalny - wybrane zagadnienia
 • Rozwinięcie case studies praktycznych
 • Egzamin praktyczny
 • Elementy rozciągania

Prowadzący kurs:

Kurs trenerski w CKKS prowadzą trenerzy GHETTO WORKOUT, między innymi :
Piotr Szwiec
“Kalistenika to sport dla każdego i dlatego każdy trener wychodzący spod naszych skrzydeł potrafi zadbać zarówno o pasjonatów drążków jak i o biznesmenów, którzy z ruchem nie mają wiele wspólnego. Na naszych kursach wskazuję odpowiedni kierunek i liczę na to, że świadomy trener sam znajdzie rozwiązanie każdego problemu. Trener Kalisteniki to wspaniały zawód, który podbija rynek fitness na całym świecie.”

Marek Pasierbski
“Przeprowadziliśmy już dziesiątki szkoleń. Wyszkoliliśmy wielu trenerów, instruktorów i pasjonatów kalisteniki. Dla wielu z nich to był początek drogi jako, nauczyciela, dla innych kontynuacja. Zawsze kierowała nami pasja i tą staraliśmy się przekazywać innym. Historia Ghetto Workout Poland dowodzi, żę robimy to wytrwale i skutecznie. Zapraszamy i Ciebie.”

Michał Chmiel
“W szkoleniach kalistenicznych kładę nacisk przede wszystkim na poprawną technikę, sylwetkę oraz odpowiednie przygotowanie siłowo-mobilnościowe - wprowadzam wiele ćwiczeń kształtujących i wzmacniających stosowanych w gimnastyce i akrobatyce stąd zarówno miłośnicy dyscyplin siłowych, wytrzymałościowych oraz tych dowolnych (freestyle) wychodzą z moich szkoleń z solidną podstawą merytoryczną oraz sporym zasobem przeróżnych ćwiczeń przygotowawczych, właściwych, oraz pomocniczych popartych odpowiednią metodyką, stopniowaniem trudności i bezpieczeństwem wykonania.” 

Karol Rzempołuch


Cena: 1790 
Ilość godzin:41 godziny.

Uczestnicy po zakończeniu szkolenia i kursu, po zdaniu egzaminy i dostarczeniu do CKKS formularza oraz zdjęć otrzmją:
Certyfikat na druku ckks potwierdzający nadany tytuł Trenera w danej specjalizacji oraz legitymację trenrską plastikową i w wersji papierowej.

Procedura zgłoszenia na kurs:
Wypełnić elektroniczny formularz zgłoszenia, znajdujący się na dole strony
Wpłacić 100 złzaliczki (lub pełną kwotę) na konto bankowe:

Centrum Kształcenia Kadr Sportowych
52-131 Wrocław
ul. Buforowa 4e
mBank S.A. nr rachunku bankowego:
08 1140 2004 0000 3702 6852 8371

tytułem: Kurs Trenera Kalisteniki, imię i nazwisko kursanta

Dodatkowe informacje i uwagi organizacyjne:
O przyjęciu na kurs decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń i wpłat.

Jeżeli masz więcej pytań zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego
e-mail: sekretariat@ckks.pl lub tel: 71 307 12 11

Powyższy opis i program ma charakter poglądowy i może zostać zmieniony w zależności od warunków organizacyjnych i osoby prowadzącej zajęcia.
Terminy kursów

Poniżej przedstawiamy aktualny terminarz w poszczególnych miastach.
Jeżeli podane powyżej terminy na "Kurs Trenera Kalisteniki i Street Workout" nie odpowiadają Państwu,
możemy utworzyć termin specjalnie dla Państwa. W tym celu prosimy o kontakt przez formularz "Zaproponuj termin".
 Zaproponuj termin Ważne informacje i kwestionariusz osobowy do pobrania

Zobacz zdjęcia z kursu "Kurs Trenera Kalisteniki i Street Workout"

Warszawa
2020-09-19

Warszawa
2023-03-25

Przeczytaj opinie naszych absolwentów

Brak opinii
Obsługa Klientów i Kursów
sekretariat@ckks.pl
tel. 71 307 12 11
tel. 733 330 303
 
Zaświadczenia i Marketing
zaswiadczenia@ckks.pl
marketing@ckks.pl
tel. 83 307 01 70
 • Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego
  "Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm"
  udzieloną przez PFR S.A.

  Wszytkie prawa zastrzeżonie.
  Copyright © 2014 r. “CKKS” Kopiowanie bez zgody właściciela serwisu surowo zabronione. Strona korzysta z plików Cookie, przebywając tutaj akceptujesz to, więcej w regulaminie.