tel: 71 307 12 11, email: sekretariat@ckks.pl
    Newsletter
MEN

Kurs Instruktora Tenisa Ziemnego

Zobacz wszystkie terminy Galeria zdjęć Opinie absolwentów  Liczba absolwentów: 272

Tenis ziemny z CKKS. Dlaczego ?


Odpowiedź jest banalnie prosta gdyż, Centrum Kształcenia Kadr Sportowych posiada statut Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli. Nasza placówka posiada wykwalifikowaną kadrę szkoleniową a nasi wykładowcy posiadają olbrzymie doświadczenie i świetną metodykę nauczania.

Z dniem ukończenia kursu na instruktora tenisa ziemnego nasi kursanci otrzymują uprawnienia instruktorskie jak i międzynarodowe uprawnienia, które mogą być honorowane w krajach Unii Europejskiej. Dokumenty które otrzymuje instruktor to:

- Legitymacja instruktorska skórzana.
- Legitymacja instruktorska plastikowa (dwujęzyczna).
- Certyfikat instruktora w wersji Angielskiej.

Instruktor Tenisa Ziemnego .... dlaczego...?


Oprócz tego, że poprawimy Państwa umiejętności gry oraz tego, że zdobędą Państwo u nas uprawnienia instruktorskie z tenisa ziemnego to przekonamy Was, że jest to nie tylko sport, ale również świetna forma spędzania czasu wolnego w jakże doborowm towarzystwie.

Tenis Ziemny - w pigułce.

Najbardziej popularnym sportem indywidualnym świata w chwili obecnej bez cienia wątpliwości jest tenis ziemny. Sport ten wiedzie prym w przyciąganiu bogatych sponsorów oraz jest bardzo chętnie oglądany przez miliony fanów na całym globie. Nie trzeba interesować się tenisem ziemnym, żeby znać nazwiska takich postaci jak: Federer, Djokovic, Nadal z kortów mężczyzn, czy Williams, Sharapova, jak również nasza „Isia” Radwańska z kortów płci pięknej.

Tenis ziemny zdecydowanie poprawia kondycję fizyczną i rozwija zdolności koordynacyjne. Gry w tenisa możemy zacząć nauczać w każdym wieku i każdą grupę wiekową aktywną fizycznie. Tenis jest także formą aktywności, sprzyjającą zdrowemu rozwojowi dziecka oraz wpływa pozytywnie na jego rozwój sprawnościowy i intelektualny.

Kryteria jakie należy spełnić by przystąpić do kursu instruktora tenisa to ukończony 18 rok życia i minimum średnie wykształcenie.

Tenis w Polsce.

Tenis ziemny cieszy się coraz to większą popularnością. Rozwija się on dosyć wolno, lecz nasze gwiazdy Panie Radwańskie, Panowie Kubot i Janowicz świetnie promują tą dyscyplinę w naszym kraju poprzez swoje liczne sukcesy. Tenis jest grą technicznie trudną, w kuluarach porównywaną do golfa czy bowlingu. Przygotowanie fizyczne zawodników musi stać również na iście wyśmienitym poziomie, ponieważ same mecze niekiedy trwają ponad cztery godziny. Wytrzymałość więc odgrywa kluczową rolę, a jej brak zwiększa prawdopodobieństwo błędów.

Tenis ziemny jest dyscypliną sportu, której nie nauczymy się sami, a nawet jeżeli chcemy nauczyć się grać sami potrwa to o wiele dłużej. Dlatego warto jest zainwestować w siebie i skorzystać z pomocy instruktora tenisa ziemnego. Instruktor nauczy nas podstaw, które w ostateczności będziemy mogli ćwiczyć już sami z kompanem gry, bądź dalej przy udziale instruktora.

Wielu z nas zastanawiało się niejednokrotnie, dlaczego tenis ziemny w Polsce tak wolno się rozwija? Przyczyna może leżeć w finansach. Tenis ziemny podobnie jak Bowling czy Golf to dyscypliny dość kosztowne, gdzie jeden godzinny trening bez instruktora może nas kosztować ponad 30zł. Mimo wszystko można zauważyć dużą poprawę i większość kortów tenisowych jest coraz to liczniej oblegana.
 
Marcin Maliński | 20.10.2015
Wszystko wedle moich oczekiwań, wszystko przygotowane w 100% profesjonalnie.
Witold Mróz | 11.10.2015
Bardzo fajny kurs!
Bartek Cwał | 9.08.2015
Solidny kurs na wysokim poziomie, kadra szkoleniowa bardzo zaangażowana, egzamin wymagający, polecam!
Bartek Cwał | 22.06.2015
Kurs z ikrą a prowadzący z dużą przeszłością tenisową, odpowiada na wszystkie nurtujące pytania, rozwiewa wątpliwości, polecam.
Marcin Paskal | 14.04.2015
Polecam tę placówkę! Mimo że gram na dość dobrym poziomie i sądziłem, że potrafię uczyć bez szkolenia, CKKS pozwoliło mi spojrzeć z innej perspektywy na funkcję instruktora. Naprawdę warto.
Inez Brodnicka | 7.08.2014
Skończywszy kurs otrzymałam propozycję pracy na kortach, na których odbywał się kurs tenisa! Polecam CKKS, są godni zaufania i polecenia. Dziękuję !
Zuza Rzepka | 25.05.2014
Kurs instruktora tenisa ziemnego tylko i wyłącznie w tej placówce! Fajna kadra z dużą wiedzą i co najważniejsze, uczą jak nauczać!
Andrzej Witko | 1.05.2014
Kurs tenisa godny polecenia, bardzo fajna atmosfera, dużo wiedzy.
Anna Matkowska | 23.09.2013
Bardzo fajny kurs, który ułatwił mi pracę z młodzieżą. Pozdrawiam i polecam CKKS.
Witek Marcinkowski | 22.08.2013
Szczerze polecam placówkę. Bardzo sympatyczny wykładowca nie tylko z dobrą prezencją, jak i zarówno z zapasem dużej wiedzy.
Piotr Majewski | 12.05.2013
Świetny kurs, wiele o metodyce nauczania, fajne ćwiczenia techniczne.
Co wyróżnia Państwa spośród innych firm organizujących kursy? CKKS jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. Piecze nad naszą Placówką sprawują Kuratorium Oświaty i Urząd Marszałkowski, co gwarantuje dobrze przeprowadzone kursy. Czy jest możliwość zorganizowania w innym miejscu niż proponowanym przez Państwa? Oczywiście istnieje taka możliwość, gdyż kursy organizujemy w całej Polsce. Do kiedy muszę dostarczyć dokumenty ? Niezbędne dokumenty prosimy dostarczyć najpóźniej w dzień rozpoczynającego się kursu. Czy mogę wykonać u Państwa kurs poprzez Urząd Pracy ? Oczywiście jest taka możliwość. W tym wypadku prosimy o wcześniejszy kontakt celem wypełnienia niezbędnych dokumentów. Na kortach otwartych czy zamkniętych odbywają się zajęcia? Kursy organizujemy na kortach otwartych jak i zamkniętych. Uzależnione jest to od kompleksu kortów w jakim odbywa się kurs, od pory roku a także warunków pogodowych. W jakim czasie otrzymam dokumenty? Po ukończonym kursie wydajemy dokumenty do 14 dni roboczych.
CKKS 1390zł
Plastikowa legitymacja instruktorska.  
Małe grupy szkoleniowe (maksymalnie 16 osób).  
Bezpłatne egzaminy i poprawki.  
Możliwość bezpłatnego powtórzenia całego kursu.  
Wykwalifikowana kadra wykładowców i absolwentów AWF.  
Wpis do Rejestru Placówek Oświatowych. (Nr RSPO 126872)  
Akredytacja Kuratorium Oświaty. (Nr 43/2019)  
Nadzór Urzędu Marszałkowskiego. (Nr 3/2015)  
Wpis do RIS (Rejestr Instytucji Szkoleniowych). Nr 2.02/00078/2015)  
Możliwość ukończenia kursu w trybie indywidualnym lub w zamkniętej grupie w wybranym terminie w cenie od 2500zł do 6500zł  

 

Formy kursu instruktora tenisa ziemnego i kryteria jakie muszą spełnić kursanci.


Kurs instruktora tenisa w naszej placówce przeprowadzamy w dwóch formach, a mianowicie w formie tygodniowej (od poniedziałku do niedzieli) i w formie weekendowej (gdzie kursy odbywają się w soboty i niedziele).

Instruktor Sportu - Tenis ziemny(IS):
Część specjalistyczna: 1590zł.
Część ogólna: 300zł.
Łącznie: 1890zł.

Z opłaty za część ogólną zwolnieni są absolwenci szkół wyższych ( wychowanie fizyczne lub turystyka i rekreacja ), osoby które ukończyły część ogólną kursu instruktora rekreacji ruchowej lub sportu i osoby posiadające już legitymację instruktorską.

Po zdaniu egzaminu kursant w ciągu 20 dni roboczych otrzymuję Certyfikat i legitymację plastikową Instruktora Sportu w wersji dwujęzycznej wg następującego wzoru, wydane przez CKKS - placówkę posiadającą Akredytację Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. 

Dla osób chętnych jest możliwość wydania legitymacji dodatkowej w formie książeczki - opłata 50zł.



 legitymacja CKKS

Szczegółowy opis placówki wydającej uprawnienia znajduje się w zakładce „O NAS”

Ilość kursantów: max 16 osób.

 

Ramowy program części specjalistycznej na Instruktora Tenisa Ziemnego.

 

 • 1. Co to jest tenis i jego podstawowe pojęcia.
 • 2. Metodyka, technika i sposoby jej nauczania.
 • 3. Zajęcia tenisowe– rodzaje i ich organizacja.
 • 4. Koncepcja nauki poprzez gry i zabawy.
 • 5. Korty tenisowe– ich rodzaje w oparciu o metodykę nauczania.
 • 6. Piłki tenisowe- ich rodzaje w oparciu o metodykę nauczania.
 • 7. Analiza ruchu a punkt uderzenia piłki.
 • 8. Nauka gry w tenisa w oparciu o poziomy metodyczne.
 • 9. Biomechanika w tenisie.
 • 10. Anatomia funkcjonalna człowieka.
 • 11. Prawidłowa rozgrzewka i stretching po treningu.
 • 12. Technika tenisowa- podstawy.
 • 13. Demonstracja uderzeń, nagrywanie i dogrywanie piłek w treningu.
 • 14. Uchwyty w tenisie.
 • 15. Taktyka a gra w tenisa.
 • 16. Piłka tenisowa- jej lot i odbicie.
 • 17. Praca nóg jako najważniejszy element gry w tenisie.
 • 18. Kondycja w tenisie- trening.
 • 19. Psychologia– coaching.
 • 20. Kontuzje występujące w tenisie.
 • 21. Przepisy i reguły gry w tenisie.
 • 22. Różne rodzaje rakiet, piłek i kortów tenisowych.
Powyższy opis i program ma charakter poglądowy i może zostać zmieniony w zależności od warunków organizacyjnych i osoby prowadzącej zajęcia.
Terminy kursów

Poniżej przedstawiamy aktualny terminarz w poszczególnych miastach.




Jeżeli podane powyżej terminy na "Kurs Instruktora Tenisa Ziemnego" nie odpowiadają Państwu,
możemy utworzyć termin specjalnie dla Państwa. W tym celu prosimy o kontakt przez formularz "Zaproponuj termin".
 Zaproponuj termin Ważne informacje i kwestionariusz osobowy do pobrania

Zobacz zdjęcia z kursu "Kurs Instruktora Tenisa Ziemnego"

Wrocław
2021-05-08

Przeczytaj opinie naszych absolwentów

ocena: 5 / 5
Bydgoszcz, 2020-05-22
Kurs na wysokim poziomie, profesjonalizm i duża kultura osobista prowadzącego.
ocena: 4.8 / 5
Wrocław, 2019-12-07
Wysoki poziom merytoryczny i indywidualne podejście do kursantów
ocena: 3.8 / 5
Wrocław, 2019-12-07
Ciekawie poprowadzony kurs na wysokim poziomie, duży zakres wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Prowadzący dysponuje ogromnymi umiejętnościami i potrafi przekazać wiedzę.
ocena: 4.8 / 5
Gdańsk, 2018-10-27
Kurs na wysokim poziomie, świetnie przekazana wiedza i umiejętności, wymagający trener co świadczy o jakości placówki...oraz porządna kadra biurowa, która nawet w weekend przekazywała wskazówki i odbierała telefony. Brawo!
ocena: 4.6 / 5
Wrocław, 2017-01-27
Ciekawy sposób prowadzenia wykładów.
Obsługa Klientów i Kursów
sekretariat@ckks.pl
tel. 71 307 12 11
tel. 733 330 303
 
Zaświadczenia i Marketing
zaswiadczenia@ckks.pl
marketing@ckks.pl
tel. 83 307 01 70
 • Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego
  "Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm"
  udzieloną przez PFR S.A.

  Wszytkie prawa zastrzeżonie.
  Copyright © 2014 r. “CKKS” Kopiowanie bez zgody właściciela serwisu surowo zabronione. Strona korzysta z plików Cookie, przebywając tutaj akceptujesz to, więcej w regulaminie.