tel: 71 307 12 11, email: sekretariat@ckks.pl
 
ckks-logo
Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli
Orzeł

Trening nawyków żywieniowych

Droga do pięknej i zadbanej sylwetki nie wiedzie tylko przez siłownię i fitness. Godziny morderczych ćwiczeń i hektolitry wylanego potu to tylko część planu jaki powinniśmy realizować. Brakującym ogniwem bez którego osiągnięcie celu jest prawie nierealne to zbilansowana dieta. Nie warto szukać na własną rękę cudów w sieci. Każdy kto podchodzi do tematu własnego zdrowia odpowiedzialnie i racjonalnie powinien oddać się w ręce fachowca. Najlepiej do osoby po kursie trenera personalnego, kursie fitness bądź innej specjalizacji sportowej, która nie tylko zadba o doskonały program ćwiczeń, ale doradzi jak zdrowo się przy tym odżywiać.

(tutaj możesz zobaczyć harmonogram szkolenia trenera personalnego : Harmonogram szkolenia Trenera Personalnego )
 

Dieta to podstawa w wysiłku.


Dieta - większości z nas kojarzy się z odchudzaniem. Piętno wyrzeczeń jakie ze sobą niesie budzi strach, niechęć, a niekiedy koszmary senne. Otóż porzućmy nasze wyobrażenia i stereotypy. Dieta to nie głodówki i odrzucenie wszystkiego czego się kocha. Instruktorzy posiadają wiedzę i kwalifikacje do indywidualnego dobrania diety uwzględniając cele, stan zdrowia i rodzaj treningu. Nie warto działać na własną rękę, wysiłek fizyczny i źle dobrana dieta mogą doprowadzić skrajnego wycieczenia organizmu. Człowiek niedożywiony nie musi wcale wyglądać jak skóra i kości. Nie ważne bowiem ile jemy: a co, kiedy i jakiej jakości.

Krótko mówiąc pod stwierdzeniem zbilansowana dieta, kryje się nic innego jak dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości wszystkich składników zarówno tych odżywczych jak i nieodżywczych niezbędnych do utrzymania równowagi fizjologicznej w organizmie.
 

Podsumowując ..


Na kursach na trenerów osobistych omawiane są zagadnienia anatomii człowieka oraz zbilansowanej diety. Kładzie się nacisk na jej wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Na osiągnięcie trwałych rezultatów w połączeniu z treningiem. Dlatego rozmawiając z trenerem na pierwszym spotkaniu odpowiadajmy szczerze na wszystkie pytania dotyczące naszego zdrowia. Nie warto zatajać faktów o naszych słabościach i dolegliwościach. Trener musi dobrze nas poznać, aby obrany przez nas cel został osiągnięty szybko i zdrowo.
Sport Fizjoterapia Oświata Online-Live Szkolenia dofinansowane Zapisz się na kurs Dokumenty do pobrania

Facebook | CKKS YouTube | CKKS