tel: 71 307 12 11, email: sekretariat@ckks.pl
    Newsletter
MEN

KFS - Ruszają nowe nabory DOFINANSOWAŃ usług szkoleniowych

Tutaj znajdziesz informacje o AKTYWNYCH NABORACH na kursy i szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

W lutym 2024 w regionalnych Urzędach Pracy w całym kraju pojawiły się informacje o naborach wniosków dla Pracodawców i Pracowników.

KFS - tak nazywamy fundusz szkoleniowy, który może dofinansować nawet 300% przeciętnego wynagroszenia na jednego pracownika( co daje kwotę nawet 21 000 zł na osobę).

Jak pozyskać dofinansowanie z KFS?

 

Strony wybranych Urzędów Pracy z informacjami o naborach KFS:

KATOWICE

WROCŁAW

BIAŁYSTOK

BIAŁA PODLASKA

Pomożemy wypełnić załączniki.

Posiadamy wpis do RIS i CERTYFIKAT ISO - załączniki do pobrania w linku: https://ckks.pl/onas

 

Drugą możliwością dofinansowań jest PARP - Ogólnopolska baza usług szkoleniowych baza BUR.

Dofinansowanie do usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych może wynieść nawet 80%.

Jego poziom jest zależny od projektu w danym regionie. Regionalne Programy Operacyjne (RPO) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych, które wpisane są w Bazie Usług Rozwojowych przez firmy szkoleniowe. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać dofinansowanie na wybrane przez siebie kursy i szkolenia.

Karty uslug - tak zwane karty szkoleń, zawierają informacje o organizatorach i wszystkie potrzebne dane usług szkoleniowych.

Od czego zacząć?

Za pomocą stron takich jak CKKS możecie śledzić aktualne projekty. Staramy się zamieszczać aktualności o otwartych naborach.

Oparator to instytucja, do której składamy wniosek o dofinansowania. Są to podmioty wybrane i uprawnione do przyznawania dofinasowania. Kontrolują one prawidłowość realizacji szkoleń i rozliczenie usług.

Firmy szkoleniowe często pomagają w przygotowaniu wniosku. Do wniosku pracodawca lub osoba indywidualna najczęściej musi załączyć Kaarte Usługi z bazy BUR, dlatego warto przed przystąpieniem do wypełnienia dokumentacji skontaktować sie z nami.

Do zapisu na szkolenie wymagane jest zarejestrowanie się w BUR. Założenie prostego profilu zawierajacego dane firmy i osób indywidualnych.

Id to swego rodzaju kod rabatowy, przyznany po podpsianiu umowy z operatorem, który gwarantuje refundacje ustalonej w umowie części kwoty usługi.

Po dokonaniu zapisu najlepiej skontaktować się z firmą szkoleniową. Upewnić się, że dany termin ma zebraną grupę. Często informacja o braku zapisów w karcie BUR jest myląca, ponieważ w uslugach biorą udział również osoby pozyskane z innych projektów lub komercyjne dokonane zapisy poprzez strony organziatora.

Firmy szkoleniowe takie jak CKKS działające na rynku usług już kilka lat mają spore doświadczenie w całym procesie dofinansowania. Najcześciej po zapisie podpisują z uczestnikiem prostą umowę i zbierają informację tak aby pomóc jak najlepiej w rozliczeniu projektu. Wybierając usługę CKKS możesz liczyć na profesjonalną opiekę i pomoc od pierwszego kontaktu do dnia gdy twój projekt zostanie zakończony.

AKTUALNE USŁUGI WPISANE W BAZIE BUR

AKTUALNE NABORY:

MAZOWIECKIE - rozpoczęcie naborów w styczniu 2024 roku.

W ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021 – 2027 w ramach projektu „Przedsiębiorco zainwestuj w swoją kadrę”

1) Projekt pt. Przedsiębiorco zainwestuj w swoją kadrę 1, realizowany na obszarze regionu warszawskiego stołecznego (RWS), Łącznie 70 gmin, 6200 zł - dofinansowanie na osobę. Preferencyjny poziom dofinansowania: 50 %

2) Projekt pt. Przedsiębiorco zainwestuj w swoją kadrę 2, realizowany na obszarze mazowieckim regionalnym (RMR), który obejmuje 28 powiatów i 4 miasta na prawach powiatu. Łącznie 244 gminy. Na osobę do 10540, do 85% refundacji

Pełne informacje dostępne na stronie PARP: https://www.parp.gov.pl/component/site/site/bur-psf-mazowieckie

ŚWIĘTOKRZYSKIE - rozpoczęcie naborów grudzień 2023, START 18.12.2023

Operator: Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach

Działanie majace na celu dofinansowanie usług szkoleniowych w ramach dwóch projektów: “Pracownik kapitałem firmy. Postaw na jego rozwój z bazą usług rozwojowych” oraz „Buduj swój Rozwój – Baza Usług Rozwojowych”.

Preferowane są usługi szkoleniowe dla osób o niskich kwalifikacjach, usługi rozwojowe dotyczące m.in. ekologii, transformacji cyfrowej, opieki długoterminowej, obejmujące zawody deficytowe określone w Barometrze Zawodów dla województwa świętokrzyskiego, usługi rozwojowe z branż kluczowych dla regionu świętokrzyskiego. Maksymalna kwota dofinansowania na jednego pracownika wynosi 8 500 zł Mikroprzedsiębiorstwo 12 000,00 PLN. Informacje: WUP Kielce - DOFINANSOWANIE

 

Staramy się śledzić projekty w kraju. W przypadku pytań o dofinansowanie zaproaszamy do kontaktu. 

Iwona 793244744, iwona.kandora@ckks.pl

Karolina 574771701, karolina.florczak@ckks.pl

Obsługa Klientów i Kursów
sekretariat@ckks.pl
tel. 71 307 12 11
tel. 733 330 303
 
Zaświadczenia i Marketing
zaswiadczenia@ckks.pl
marketing@ckks.pl
tel. 83 307 01 70
  • Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego
    "Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm"
    udzieloną przez PFR S.A.

    Wszytkie prawa zastrzeżonie.
    Copyright © 2014 r. “CKKS” Kopiowanie bez zgody właściciela serwisu surowo zabronione. Strona korzysta z plików Cookie, przebywając tutaj akceptujesz to, więcej w regulaminie.