Rodzaj studiów: studia podyplomowe - 2 semestry , 230 godzin w tym 30 godzin praktyk,
Forma studiów: hybrydowe (Online - Live/ e learning /samokształcenie/ stacjonarne)
Cel: Studia te mają na celu przygotowanie słuchaczy do nabycia kwalifikacji potrzebnych do pełnienia funkcji kierowniczych we wszystkich typach szkół i innych placówkach opiekuńczo-wychowawczych, czy organach nadzorujących działalność oświatową.
Uzyskane kwalifikacje: Studia mają charakter kwalifikacyjny - ukończenie Organizacji i Zarządzania Oświatą umożliwia pełnienie funkcji dyrektora, funkcji kierowniczej w placówce oświatowej lub samorządowej zgodnie z rozporządzeniem rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać osoby zajmujące stanowisko dyrektora oraz inne stanowiska kierownicze w placówce publiczne takie jak: przedszkole, publicznej szkoła podstawowa, szkoła ponadpodstawowa oraz placówka. Po ukończeniu studiów podyplomowych, odbyciu praktyk w czasie trwania studiów i zdaniu egzaminu końcowego absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych organizowanych przez CKKS na podstawie umowy z uczelnią partnerską zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Adresaci: oferta skierowana jest do nauczycieli wszystkich specjalności i poziomów nauczania, którzy chcą ubiegać się o stanowisko dyrektora lub inne stanowisko kierownicze w szkole lub innej placówce oświatowej (kwalifikacje te są bowiem niezbędne do pełnienia funkcji dyrektora każdej placówki oświatowej w świetle obowiązujących przepisów), oraz do pracowników nadzoru pedagogicznego.
1. Teoria organizacji i zarządzania
2. Prawne uwarunkowania w działalności placówki oświatowej i elementy prawa pracy
3. Psychologiczne podstawy kierowania placówką oświatową
4. Kierowanie zmianą
5. Zarządzanie, administracja i organizacja oraz sprawowanie nadzoru pedagogicznego
6. Kompetencje osobiste dyrektora jako menedżera placówki
7. Marketing w edukacji
8. Zarządzanie czasem i planowanie pracy
9. Zamówienia publiczne
10. Pozyskiwanie i wykorzystanie funduszy UE w polskim systemie edukacji
1 wpłata roczna 4200 zł
2 wpłaty półroczne 2150 zł
4 wpłaty kwartalne 1075 zł
Wpisowe 300 zł
W celu zapisania się na studia wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia dostępny niżej przy wybranym mieście i terminie po czym skontaktuje się z Państwem pracownik obsługi studiów podyplomowych.
Obecnie terminarz kursów instruktorskich jest pusty
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego
"Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm"
udzieloną przez PFR S.A.