tel: 71 307 12 11, email: sekretariat@ckks.pl
    Newsletter
MEN

Gimnastyka Korekcyjno-Kompensacyjna

Zobacz wszystkie terminy Galeria zdjęć Opinie absolwentów  Liczba absolwentów: 116

Studia niestacjonarne lub hybrydowe - 3 semestry/390 godz., w tym praktyki i praca zaliczeniowa w łącznym wymiarze 80 godz.

Koszt: 3900 zł. ( z możliwością rozłożenia na raty)

Jeżeli jesteś już absolwentem kursu na Instruktora Gimnastyki Korekcyjnej w CKKS

za studia podyplomowe zapłacisz jedynie 3500 zł!!!

Dlaczego Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna?

Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna to przedmiot służący korekcji wad postawy zarówno u dzieci jak i osób dorosłych. W obecnych czasach, w których brakuje nam zdrowych nawyków żywieniowych oraz odpowiedniej ilości ruchu jesteśmy narażeni na wszelkiego rodzaju dysfunkcje i nieprawidłowości organizmu. Coraz częściej małe dzieci wymagają terapii i profilaktyki ze strony odpowiednio przygotowanego nauczyciela-terapeuty. Zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, już we wczesnym rozwoju dziecka mają na celu zapobiegać początkowym zaburzeniom oraz odchyleniom od prawidłowości, jak również zlikwidować i zahamować istniejące wady, spowodowane niepoprawnym ułożeniem ciała.

Kwalifikacje zawodowe - Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna.

Studia podyplomowe z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej mają charakter kwalifikacyjno-kierunkowy i są podstawą do prowadzenia zajęć z korektywy w szkołach i przedszkolach jak również w działalności fizjoterapeutycznej, zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 01 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2017 poz. 1575 z późn. zm.) Nadrzędnym celem studiów podyplomowych o ww. kierunku jest przygotowanie nauczycieli do pracy i zajęć z zakresu gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej na każdym szczeblu edukacyjnym poprzez wyposażenie studenta w niezbędną aktualną wiedzę i umiejętności praktyczne.

Do kogo kierowana jest Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna?

Studia podyplomowe z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dedykowane są głównie absolwentom uczelni wyższych, nauczycielom placówek oświatowych, nauczycielom wychowania fizycznego oraz fizjoterapeutom w celu rozszerzenia kompetencji i zdobycia kwalifikacji uprawniających do pracy w zakresie gimnastki korekcyjnej.

Ramowy program studiów

Program kształcenia obejmuje przedmioty, na które składać się będą zajęcia teoretyczne i praktyczne z następujących bloków tematycznych :

 • podstawy pedagogiki specjalnej i leczniczej
 • anatomia i fizjologia człowieka
 • rozwój psychofizyczny i motoryczny
 • fizjologia wysiłku
 • rodzaje i charakterystyka schorzeń oraz dysfunkcji u dzieci
 • badanie obserwacyjne i diagnoza szkolna
 • metodyka prowadzenia zajęć oraz etyka pracy
 • indywidualne ćwiczenia w różnych jednostkach chorobowych
 • ćwiczenia grupowe ogólnousprawniające
 • autoterapia
 • elementy masażu
 • stretching i rozciąganie dynamiczne
 • gry i zabawy korekcyjne i ogólnorozwojowe

Treści programowe zostały opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019r. (Dz.U.2019 poz. 1450 z późn. zm.)

Szczegółowy plan nauczania przedstawiony zostanie w pierwszym dniu zajęć, na które serdecznie zapraszamy!

Organizacja kształcenia:

Studia realizowane są w ciągu 3 semestrów w formie 10 zjazdów online lub stacjonarnych do wyboru.

Dodatkowo studencji realizują praktyki i na zakończenie zobowiązani są do przedstawienia pracy dyplomowej, po której zaliczeniu absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów podyplomowych.

Opłaty za studia

1 wpłata roczna 3.900 zł
2 wpłaty półroczne 2000 zł
4 wpłaty kwartalne 1000 zł
Wpisowe 300 zł

W celu zapisania się na studia wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia dostępny niżej przy wybranym mieście i terminie po czym skontaktuje się z Państwem pracownik obsługi studiów podyplomowych.

Powyższy opis i program ma charakter poglądowy i może zostać zmieniony w zależności od warunków organizacyjnych i osoby prowadzącej zajęcia.
Terminy kursów

Poniżej przedstawiamy aktualny terminarz w poszczególnych miastach.
Jeżeli podane powyżej terminy na "Gimnastyka Korekcyjno-Kompensacyjna" nie odpowiadają Państwu,
możemy utworzyć termin specjalnie dla Państwa. W tym celu prosimy o kontakt przez formularz "Zaproponuj termin".
 Zaproponuj termin

Przeczytaj opinie naszych absolwentów

ocena: 4.6 / 5
LIVE - forma zdalna, 2021-03-20
Myślę, że każdy z wykładowców chciał przekazać swoją wiedzę jak najlepiej. Aczkolwiek kierunek dla osoby, która nie miała z tym nic wspólnego bardzo trudny, nigdy nie zdawałam sobie sprawy, że trzeba mieć taką wiedzę do g. korekcyjnej. Dowiedziałam się b. dużo, ale wracam do notatek, aby sobie powtórzyć. Był to dla mnie najtrudniejszy kierunek, ale cieszę się, że mogłam być. Mam motywację, w jakim kierunku muszę jeszcze się podszkolić. Bardzo się cieszę, że kurs odbył się online, w innym przypadku nie dałabym rady z niego skorzystać.Kadra naprawdę bardzo kompetentna, super przekaz, bardzo wysoki poziom.
Obsługa Klientów i Kursów
sekretariat@ckks.pl
tel. 71 307 12 11
tel. 733 330 303
 
Zaświadczenia i Marketing
zaswiadczenia@ckks.pl
marketing@ckks.pl
tel. 83 307 01 70
 • Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego
  "Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm"
  udzieloną przez PFR S.A.

  Wszytkie prawa zastrzeżonie.
  Copyright © 2014 r. “CKKS” Kopiowanie bez zgody właściciela serwisu surowo zabronione. Strona korzysta z plików Cookie, przebywając tutaj akceptujesz to, więcej w regulaminie.