tel: 71 307 12 11, email: sekretariat@ckks.pl
 
ckks-logo
Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli
Orzeł
Kuba AdamowskiKuba Adamowski

Kuba Adamowski

Jestem osobą niemal całkowicie poświęconą rozwojowi na poziomie fizycznym oraz umysłowym. Moją dyscypliną - matką jest Parkour. Trenuję od 12 lat, uczę od pięciu.

W pracy z człowiekiem (czy grupami) skupiam się przede wszystkim na kreowaniu i wzmacnaniu połączeń w ciele. Wykorzystuję techniki biegowe, lekkoatletyczne, kalisteniczne, rozciągania odprężonego oraz gimnastyki. Dodatkowo pracuję z ciężarami (sztangi, kettle), taśmami i trxami. Moją ulubioną działką są wszelkie sprawdziany równowagi.

Jestem jedynym w Polsce samodzielnym, certyfikowanym wedle oficjalnych, międzynarodowych standardów ADAPT trenerem Parkour z brytyjskimi uprawnieniami trenerskimi. Praktykę oraz staż odbyłem w Londynie w 2013 roku, pracując z Parkour Gerenations z ramienia Parkour UK stanowiącego jedyną rządową organizację w kontekście Parkour na świecie. Ponad to skończyłem szkołę kaskaderską 13, prowadzę także projekt PARKOUR :edukacja.

Swoją pracę traktuję przede wszystkim jako misję. Jestem świadomą jednostką, przy czym zależy mi na otoczeniu silnych, zdrowych i sprawnych ludzi. Zajmuję się tak sportowcami na najwyższym poziomie, jak i osobami potrzebującymi rehabilitacji czy dopiero zaczynającymi poznawanie swej fizyczności. Parkour jest sztuką pokonywania przeszkód oraz nawiązywania połączeń z ogromną społecznością dookoła świata, jej mottem przewodnim jest "być silnym, by być użytecznym", skąd moje zamiłowanie do treningu funkcjonalnego.

Moja praktyka opiera się przede wszystkim o pokonywanie barier. Pracuję także na strachu. Dodatkowo promuję zdrowy wizerunek dyscypliny, który został znacznie zniekształcony przez media. Jestem także jedynym przedstawicielem Parkour UK w Polsce. Mój najmłodszy uczeń miał cztery lata, najstarszy 58.

Do zobaczenia na moich zajęciach
Kuba AdamowskiSport Fizjoterapia Oświata Szkolenia dofinansowane Zapisz się na kurs Dokumenty do pobrania

Facebook | CKKS YouTube | CKKS