Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli Orzeł

Warsztaty Jazzowe

Zobacz wszystkie terminy

Szkolenie zaplanowane jest w formie czterech warsztatów, "Style tańca jazzowego"oraz Stretching , każdy warsztat 1,5h:

Style tańca jazzowego

Broadway jazz

– styl tańca jazzowego, który wywodzi się z amerykańskiego tańca estradowego, teatrów i kabaretów Broadway’u.  Jest dynamiczny, pełen wyrazistych izolacji różnych partii ciała, które są ściśle skorelowane z muzyką. 

Lyrical jazz

– styl tańca jazzowego pełen kontrastów. Z jednej strony delikatny i subtelny, z drugiej ekspresyjny i energetyczny. Łączy poziomy przestrzeni wokół tancerza z przestrzenią w jego ciele. Siłą napędową jest muzyka, która inspiruje i prowadzi tancerza, wyzwala emocje. 

Modern jazz

– połączenie tańca jazzowego oraz technik tańca współczesnego. Dzięki temu styl posiada niezwykle szeroki wachlarz środków wyrazu. Choreografie często wykorzystują podłogę jako podstawową przestrzeń do ruchu. Centrum ciała tancerza jest obniżone, co jest związane z organicznością ruchu. Wykorzystywane są elementy off-balance (poza pionem), fall and recovery (opadanie i wznoszenie), contraction and release (napięcie i rozluźnienie).


Każdy warsztat składa się z solidnej rozgrzewki, techniki tańca oraz choreografii.

Do kogo skierowane są warsztaty jazzowe

Zajęcia są kierowane dla tancerzy na różnych poziomach zaawansowania, choreografów chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z technik tańca jazzowego, instruktorów fitnessu, zumby, rekreacji ruchowej  oraz wszystkich tych którzy kochają taniec.

Stretching, warsztat 1,5h:

Stretching, czyli rozciąganie, to zajęcia uzupełniające do wielu technik tanecznych. Korzyści płynące z zajęć to między innymi:
  • uelastycznienie mięśni, przedłużenie i wzmocnienie włókien,
  • zwiększenie zakresu ruchu w poszczególnych stawach,
  • lepsze ukrwienie mięśni, a w konsekwencji lepsze ich odżywienie, szybsza regeneracja,
  • poprawienie czucia proprioceptywnego – przestrzennego części własnego ciała - w konsekwencji poprawa kontroli i świadomości ciała, co prowadzi do zmniejszenia ilości urazów,
  • zapobieganie powstawaniu zwyrodnień i zesztywnień, zapobieganie naderwaniom i naciągnięciom

Do kogo skierowany jest warsztat Stretching.

Zajęcia są kierowane do osób w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Poprawiają istniejące zakresy w stawach, zwiększają regenerację po wysiłku fizycznym oraz poprawiają samopoczucie.Terminy kursów

Poniżej przedstawiamy terminarz kursów instruktorskich, trenerskich i szkoleń w poszczególnych miastach.Jeżeli podane powyżej terminy na "Warsztaty Jazzowe" nie odpowiadają Państwu,
możemy utworzyć termin specjalnie dla Państwa.
W tym celu prosimy o kontakt.
- Ocena:10 / 10
Kursy na instruktora i trenera Szkolenia doskonalące i medyczne Zapisz się na kurs
Obsługa Klientów i Kursów
tel. 71 307 12 11
tel. 733 330 303
sekretariat@ckks.pl
Zaświadczenia i Marketing
tel. 83 307 01 70
zaswiadczenia@ckks.pl
marketing@ckks.pl

łowicka akademia sportuKulturysta.com | Trening, suplementacja, diety, fitnessbasementgym
CKKS na facebook CKKS na youtube CKKS na Google+
Wszytkie prawa zastrzeżonie. Copyright © 2014 r. “CKKS” Kopiowanie bez zgody właściciela serwisu surowo zabronione. Strona korzysta z plików Cookie, przebywając tutaj akceptujesz to, więcej w regulaminie.
Facebook | CKKS YouTube | CKKS Google+ | CKKS