Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli Orzeł

Kurs na instruktora Tenisa Ziemnego

Terminy

Tenis ziemny z CKKS. Dlaczego ?


Odpowiedź jest banalnie prosta gdyż, Centrum Kształcenia Kadr Sportowych posiada statut Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli. Nasza placówka posiada wykwalifikowaną kadrę szkoleniową a nasi wykładowcy posiadają olbrzymie doświadczenie i świetną metodykę nauczania.

Z dniem ukończenia kursu na instruktora tenisa ziemnego nasi kursanci otrzymują uprawnienia instruktorskie jak i międzynarodowe uprawnienia, które mogą być honorowane w krajach Unii Europejskiej. Dokumenty które otrzymuje instruktor to:

- Legitymacja instruktorska skórzana.
- Legitymacja instruktorska plastikowa (dwujęzyczna).
- Certyfikat instruktora w wersji Angielskiej.

Instruktor Tenisa Ziemnego .... dlaczego...?


Oprócz tego, że poprawimy Państwa umiejętności gry oraz tego, że zdobędą Państwo u nas uprawnienia instruktorskie z tenisa ziemnego to przekonamy Was, że jest to nie tylko sport, ale również świetna forma spędzania czasu wolnego w jakże doborowm towarzystwie.


Tenis Ziemny - w pigułce.

Najbardziej popularnym sportem indywidualnym świata w chwili obecnej bez cienia wątpliwości jest tenis ziemny. Sport ten wiedzie prym w przyciąganiu bogatych sponsorów oraz jest bardzo chętnie oglądany przez miliony fanów na całym globie. Nie trzeba interesować się tenisem ziemnym, żeby znać nazwiska takich postaci jak: Federer, Djokovic, Nadal z kortów mężczyzn, czy Williams, Sharapova, jak również nasza „Isia” Radwańska z kortów płci pięknej.

Tenis ziemny zdecydowanie poprawia kondycję fizyczną i rozwija zdolności koordynacyjne. Gry w tenisa możemy zacząć nauczać w każdym wieku i każdą grupę wiekową aktywną fizycznie. Tenis jest także formą aktywności, sprzyjającą zdrowemu rozwojowi dziecka oraz wpływa pozytywnie na jego rozwój sprawnościowy i intelektualny.

Kryteria jakie należy spełnić by przystąpić do kursu instruktora tenisa to ukończony 18 rok życia i minimum średnie wykształcenie.

Tenis w Polsce.

Tenis ziemny cieszy się coraz to większą popularnością. Rozwija się on dosyć wolno, lecz nasze gwiazdy Panie Radwańskie, Panowie Kubot i Janowicz świetnie promują tą dyscyplinę w naszym kraju poprzez swoje liczne sukcesy. Tenis jest grą technicznie trudną, w kuluarach porównywaną do golfa czy bowlingu. Przygotowanie fizyczne zawodników musi stać również na iście wyśmienitym poziomie, ponieważ same mecze niekiedy trwają ponad cztery godziny. Wytrzymałość więc odgrywa kluczową rolę, a jej brak zwiększa prawdopodobieństwo błędów.

Tenis ziemny jest dyscypliną sportu, której nie nauczymy się sami, a nawet jeżeli chcemy nauczyć się grać sami potrwa to o wiele dłużej. Dlatego warto jest zainwestować w siebie i skorzystać z pomocy instruktora tenisa ziemnego. Instruktor nauczy nas podstaw, które w ostateczności będziemy mogli ćwiczyć już sami z kompanem gry, bądź dalej przy udziale instruktora.

Wielu z nas zastanawiało się niejednokrotnie, dlaczego tenis ziemny w Polsce tak wolno się rozwija? Przyczyna może leżeć w finansach. Tenis ziemny podobnie jak Bowling czy Golf to dyscypliny dość kosztowne, gdzie jeden godzinny trening bez instruktora może nas kosztować ponad 30zł. Mimo wszystko można zauważyć dużą poprawę i większość kortów tenisowych jest coraz to liczniej oblegana.
 
Marcin Maliński | 20.10.2015
Wszystko wedle moich oczekiwań, wszystko przygotowane w 100% profesjonalnie.
Witold Mróz | 11.10.2015
Bardzo fajny kurs!
Bartek Cwał | 9.08.2015
Solidny kurs na wysokim poziomie, kadra szkoleniowa bardzo zaangażowana, egzamin wymagający, polecam!
Bartek Cwał | 22.06.2015
Kurs z ikrą a prowadzący z dużą przeszłością tenisową, odpowiada na wszystkie nurtujące pytania, rozwiewa wątpliwości, polecam.
Marcin Paskal | 14.04.2015
Polecam tę placówkę! Mimo że gram na dość dobrym poziomie i sądziłem, że potrafię uczyć bez szkolenia, CKKS pozwoliło mi spojrzeć z innej perspektywy na funkcję instruktora. Naprawdę warto.
Inez Brodnicka | 7.08.2014
Skończywszy kurs otrzymałam propozycję pracy na kortach, na których odbywał się kurs tenisa! Polecam CKKS, są godni zaufania i polecenia. Dziękuję !
Zuza Rzepka | 25.05.2014
Kurs instruktora tenisa ziemnego tylko i wyłącznie w tej placówce! Fajna kadra z dużą wiedzą i co najważniejsze, uczą jak nauczać!
Andrzej Witko | 1.05.2014
Kurs tenisa godny polecenia, bardzo fajna atmosfera, dużo wiedzy.
Anna Matkowska | 23.09.2013
Bardzo fajny kurs, który ułatwił mi pracę z młodzieżą. Pozdrawiam i polecam CKKS.
Witek Marcinkowski | 22.08.2013
Szczerze polecam placówkę. Bardzo sympatyczny wykładowca nie tylko z dobrą prezencją, jak i zarówno z zapasem dużej wiedzy.
Piotr Majewski | 12.05.2013
Świetny kurs, wiele o metodyce nauczania, fajne ćwiczenia techniczne.
Co wyróżnia Państwa spośród innych firm organizujących kursy? CKKS jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. Piecze nad naszą Placówką sprawują Kuratorium Oświaty i Urząd Marszałkowski, co gwarantuje dobrze przeprowadzone kursy. Czy jest możliwość zorganizowania w innym miejscu niż proponowanym przez Państwa? Oczywiście istnieje taka możliwość, gdyż kursy organizujemy w całej Polsce. Do kiedy muszę dostarczyć dokumenty ? Niezbędne dokumenty prosimy dostarczyć najpóźniej w dzień rozpoczynającego się kursu. Czy mogę wykonać u Państwa kurs poprzez Urząd Pracy ? Oczywiście jest taka możliwość. W tym wypadku prosimy o wcześniejszy kontakt celem wypełnienia niezbędnych dokumentów. Na kortach otwartych czy zamkniętych odbywają się zajęcia? Kursy organizujemy na kortach otwartych jak i zamkniętych. Uzależnione jest to od kompleksu kortów w jakim odbywa się kurs, od pory roku a także warunków pogodowych. W jakim czasie otrzymam dokumenty? Po ukończonym kursie wydajemy dokumenty do 14 dni roboczych.
CKKS   INNI
990-1390zł   800-2900zł
  Plastikowa legitymacja instruktorska.  
  Małe grupy szkoleniowe (maksymalnie 12 osób).  
  Bezpłatne egzaminy i poprawki.  
  Możliwość bezpłatnego powtórzenia całego kursu.  
  Wykwalifikowana kadra wykładowców i absolwentów AWF.  
  Wpis do placówek oświatowych.  
  Nadzór Kuratorium Oświaty.  
  Nadzór Urzędu Marszałkowskiego.  
  Wpis do RIS (Rejestr Instytucji Szkoleniowych).  
  Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w cenie kursu.  
  Płatny staż dla najlepszych kursantów.  
  Rabaty przy zapisach grupowych (min. 2 osoby).  
  Ukryte koszty.  


Formy kursu instruktora tenisa ziemnego i kryteria jakie muszą spełnić kursanci.


Kurs instruktora tenisa w naszej placówce przeprowadzamy w dwóch formach, a mianowicie w formie tygodniowej (od poniedziałku do niedzieli) i w formie weekendowej (gdzie kursy odbywają się w soboty i niedziele).

W naszej ofercie znajdziecie zarówno kurs na Instruktora Rekreacji Ruchowej jak i na Instruktora Sportu.

Instruktor Rekreacji Ruchowej (IRR):
Część specjalistyczna: 990zł.
Część ogólna: 200zł.
Łącznie: 1190zł.

Instruktor Sportu (IS):
Część specjalistyczna: 1190zł.
Część ogólna: 200zł.
Łącznie: 1390zł.

Z opłaty za część ogólną zwolnieni są absolwenci szkół wyższych ( wychowanie fizyczne lub turystyka i rekreacja ), osoby które ukończyły część ogólną kursu instruktora rekreacji ruchowej lub sportu i osoby posiadające już legitymację instruktorską.
Dokładny opis części ogólnej kursów instruktorskich oraz możliwości zwolnienia z opłaty i egzaminu znajdziecie tutaj:

Część ogólna kursu Instruktora Rekreacji Ruchowej

Część ogólna kursu Instruktora Sportu

Kurs kończy się egzaminem zdawanym przed komisją CKKS. Po zdaniu egzaminu i złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów, kursant w ciągu 20 dni roboczych otrzymuje dwie legitymacje wg następującego wzoru.

 legitymacja CKKS

Szczegółowy opis placówki wydającej uprawnienia znajduje się w zakładce „O NAS”

Ilość kursantów: max 16 osób.

 

Ramowy program części specjalistycznej na Instruktora Tenisa Ziemnego.


Terminy kursów

Poniżej przedstawiamy terminarz kursów instruktorskich, trenerskich i szkoleń w poszczególnych miastach.Jeżeli podane powyżej terminy na "Kurs na Instruktora Tenisa Ziemnego" nie odpowiadają Państwu,
możemy utworzyć termin kursu instruktora, trenera specjalnie dla Państwa.
W tym celu prosimy o kontakt.
- Ocena:10 / 10Niezbędne informacje i dokumenty do zapisania się na kurs instruktorski lub kurs trenerski.Kursy na instruktora i trenera Szkolenia doskonalące i medyczne Zapisz się na kurs
Oddział dolnośląski CKKS
tel. 71 307 12 11

ul.Buforowa 4e, 52-131 Wrocław
woj. dolnośląskie

Oddział lubelski CKKS
tel. 81 307 01 71

ul. Piłsudskiego 13/8, 21-500 Biała Podlaska
woj. lubelskie


łowicka akademia sportuKulturysta.com | Trening, suplementacja, diety, fitnessbasementgym
CKKS na facebook CKKS na youtube CKKS na Google+
Wszytkie prawa zastrzeżonie. Copyright © 2014 r. “CKKS” Kopiowanie bez zgody właściciela serwisu surowo zabronione. Strona korzysta z plików Cookie, przebywając tutaj akceptujesz to, więcej w regulaminie.
Facebook | CKKS YouTube | CKKS Google+ | CKKS